2021-06-04 / Nyhet

Medlemmar får tillgång till exklusiv takterrass

takterrass

I sommar kommer Hagabadets medlemmar få exklusiv tillgång till Lindholmens nya takbar VIVI Rooftop som öppnar på Radisson Blu Riverside Hotel. Här kan medlemmarna ta del av härligt sommarhäng och yoga som leds av Hagabadets yogalärare.

Den 4 juni slår VIVI Rooftop upp dörrarna till takterrassen för första gången och kommer att hålla öppet alla varma dagar under sommaren. Terrassen ligger på Radisson Blu Riverside Hotel på Lindholmen.

Här bjuds det på en härlig utsikt över Göteborgs centrum sett från Hisingen och som besökare kan du njuta av härligt spa, skön wellness eller bara ta det lugnt med en drink i handen på en solbädd.

På terrassen kommer Hagabadet att hålla yoga-klasser för egna medlemmar och för hotellets gäster. Till en början hålls klasserna onsdag till lördag kl. 9.30, med start i mitten av juni. Här bjuder Hagabadets yogalärare Elaine De Souza, Milla Floryd, Jaandrée Borelius och Kitty Strand på lättsamma flöden som passar de flesta.

Bakom konceptet och baren VIVI Rooftop står eventbolaget SB entertainment som tidigare har jobbat tillsammans med Hagabadet i bland annat sommaryoga i Botaniska trädgården.

Fler artiklar

/
Nyhet

Nominerad i EY Entrepreneur Of The Year

Helene och Pelle Johansson, göteborgsentreprenörer och ägare till bland annat Hagabadet, Ngager, Hotell Onyxen samt Hotellprojekt Polishuset, har gått vidare till regionfinal i EY Entrepreneur Of The Year.

/
Inspiration

Våra 5 tips på julklappar

Här är våra bästa tips på julklappar som du enkelt hinner köpa och få hem innan julafton! Att hitta den perfekta julklappen kan ibland kännas klurigt, särskilt när du vill…

/
Kundberättelse

Elisabeth ”Hagabadet är mitt andra hem”

Följ med medlemmen och ambassadören Elisabeth som visar upp sina favoritplatser och klasser på Hagabadet Älvstranden.

Läs fler artiklar Till aktuellt