WINTER SALE! Spa 30%

Pure Minerals, 50 min

Boka

Inifrån och ut

En kur som passar dig när du känner dig sliten, stel och trött. Produkterna vi använder innehåller essentiella mineraler som går på djupet och hjälper till att avgifta kroppen och lindra värkande muskler och leder.

Behandlingen innehåller ett muskelavslappnande bad med Wellness Soak, ett salt med över 60 olika mineraler och spårämnen. Kuren avslutas med en massage med Remineralizing Body Crème och ekologisk solrosolja för extra effekt.

Syfte

Passar utmärkt när du vill ha en behandling som ger djupgående effekt inuti och även ger huden utanpå kroppen en hälsoboost. Lugnande och läkande. Passar även utmärkt som komplement när du tränar.

Spa & PureRelax ingår

PureRelax utförs en timma innan bokad behandlingstid och är ett förberedande steg-för-steg-program på ca 60 min i vårt spa. Programmet hjälper dig att varva ner och slappna av för att maximera effekten av din behandling. Vill du även besöka spat efter behandlingen? Fråga i receptionen vid ditt besök om det finns plats.  

  • Tillgång till spa & relax.
  • Härlig badrock, handduk och badtofflor att låna.
  • Tillgång till vårt yoga- och träningsutbud i mån av plats.
  • Möjlighet att utföra behandlingen på en IR-madrass. Läs mer

Pris 1 400 kr

Tid 50

Ord. pris 1 400 kr | Ord. pris medlem 800 kr

Erbjuds på Hagabadet i Haga

Boka

Bokningsinformation

  • Boka din behandling online dygnet runt. För personlig service dagtid ring 031 600 600.
  • Friskvårdsberättigad. Köp friskvårdsklipp och boka sedan tid för behandlingen. Läs mer
  • Boka med värdekort. Klicka boka och välj tid. I sista steget fyller du i koden som står på ditt värdebevis.

En väldigt härlig massage. Värmen från IR-madrassen var en bonus!

Behandlingsgäst

Boka