2026-02-15 / Boka kurser & event

Ny på pilates – workshop

Pilates slider 976×650 1

Pilates Math

Den här workshopen är för dig som är ny på pilates och vill få en första introduktion till träningsformen på ett lugnt och lättillgängligt sätt. Under passet går vi igenom pilatesens grundprinciper med fokus på teknik, andning och enkla övningar som hjälper dig att hitta stabilitet, kontroll och kontakt i kroppen.

Om workshop

Tempot är lugnt och övningarna byggs upp steg för steg, helt utan redskap. Du får möjlighet att lära känna rörelserna i din egen takt och skapa en trygg grund att ta med dig vidare – oavsett om du vill fortsätta med pilates, annan träning eller bara få bättre kroppskännedom i vardagen.

Spa & relax ingår

Efter workshopen ingår tillgång till spa och relax. Sjunk ner i de varma baden, vila i våra stillsamma miljöer eller njut av någon av bastur­na – en skön avslutning på söndagen.

Praktisk information

  • Datum: Söndag 15 februari
  • Tid: 12:00–13:00
  • Plats: Hagabadet Älvstranden, träningsstudion
  • Omklädningsrum finns på plats
  • Instruktör: Macarena
  • Klassen hålls på lättförståelig engelska
  • Pris: 400 kr

Varmt välkommen!

Kurstillfällen

Oas:  

Hagabadet Älvstranden

Starttid:  

12:00

Datum:  

15 februari

Pris:  

400 kr

Lediga platser:  

14 st

Tillfällen:  

1 st

söndag 2026-02-15 12:00